Φόρτωση...

ΕΥΚΑΙΡΙΕΣ ΚΑΡΙΕΡΑΣ

Γίνε μέλος της
ομάδας μας

Η ομάδα των Safety Experts της Safeblock μεγαλώνει μέρα με τη μέρα, σε ένα εργασιακό περιβάλλον υψηλών προοπτικών προσωπικής και επαγγελματικής ανάπτυξης.

Ως εταιρεία, όραμά μας είναι να προσφέρουμε μοναδικά προϊόντα που θα κρατάνε ασφαλή κάθε εργαζόμενο, με οδηγό την άνεση, την ποιότητα και την καινοτομία.

ευκαιρίες καριέρας

Δες εδώ τις διαθέσιμες θέσεις

Marketing Coordinator

locationΘεσσαλονίκη
hoursΠλήρης Απασχόληση

Απαραίτητα προσόντα:

  • Κάτοχος πτυχίου κατεύθυνσης Marketing ή Πληροφορικής ή Διοίκησης Επιχειρήσεων
  • Σχετική προϋπηρεσία τουλάχιστον 3 ετών στον χώρο του marketing
  • Άριστη γνώση αγγλικού γραπτού και προφορικού λόγου
  • Άριστος χειρισμός ηλεκτρονικού υπολογιστή σε περιβάλλον Office 365 και ERP προγραμμάτων
  • Γνώσεις της CMS πλατφόρμας Magento 2
  • Βασική κατανόηση HTML
  • Άριστες γνώσεις διαχείρισης πλατφορμών email marketing (Mailchimp, Contact Pigeon)
  • Καλή γνώση Photoshop & Illustrator
  • Πολύ καλές οργανωτικές δεξιότητες και διαχείρισης χρόνου
  • Ομαδικότητα & συνεργασία
  • Επικοινωνιακές & δημιουργικές δεξιότητες
  • Ευελιξία και προσαρμοστικότητα

Αρμοδιότητες:

  • Συμμετοχή στην ολοκλήρωση όλων των μηνιαίων εργασιών του τμήματος
  • Σχεδιασμός και υλοποίηση επιτυχημένων εκστρατειών marketing
  • Διαχείριση και συντήρηση της εταιρικής ιστοσελίδας
  • Διαχείριση Social Media ( Meta, LinkedIn, TikTok, YouTube) και Email Marketing
  • Συγγραφή περιεχομένου για online και offline ενέργειες marketing
  • Συντήρηση και διαχείριση των Marketplaces
  • Συντήρηση και μελέτη των marketing reports
  • Συμμετοχή στην έρευνα αγοράς και ανταγωνισμού
  • Συνεργασία με το Τμήμα Σχεδιασμού για την παραγωγή υλικού προώθησης

Η εταιρία προσφέρει:

  • Ικανοποιητικό μισθό και ασφάλιση
  • Συνθήκες που ενισχύουν τη γνώση και δίνουν σημαντικές ευκαιρίες
  • Συνεχής εκπαίδευση και καθοδήγηση
  • Ένα ιδιαίτερα σύγχρονο και ευχάριστο περιβάλλον εργασίας
  • Δυνατότητα επαγγελματικής εξέλιξης και ανάπτυξης

Εξωτερικός Πωλητής B2B

locationΑθήνα

  • Σχετική προϋπηρεσία τουλάχιστον 2 ετών στον χώρο των πωλήσεων
  • Πτυχίο τριτοβάθμιας εκπαίδευσης
  • Καλή γνώση χειρισμού Η/Υ
  • Γνώση σύγχρονων τεχνικών πωλήσεων
  • Γνώση ξένης γλώσσας θα εκτιμηθεί
  • Δυνατότητα για επαγγελματικά ταξίδια (εφόσον απαιτείται)
  • Πολύ καλές επικοινωνιακές και διαπραγματευτικές δεξιότητες

  • Διαχείριση υπάρχοντος πελατολογίου και ανάπτυξη δικτύου πωλήσεων (Περιοχή ευθύνης: Βιομηχανικές περιοχές στην ευρύτερη περιοχή της Αττικής)
  • Συμβουλευτική υποστήριξη προς τον πελάτη, κατευθύνοντας τον στη σωστή επιλογή αγοράς
  • Δημιουργία και Follow up προσφορών
  • Κλείσιμο και διαχείριση συμφωνιών
  • Παραγγελιοληψία
  • Συνεχής παρακολούθηση της αγοράς και του ανταγωνισμού και εντοπισμός των νέων ευκαιριών συνεργασίας

  • Εταιρικό αυτοκίνητο
  • Κινητό τηλέφωνο και laptop

Βοηθός Τμήματος Προμηθειών

  • Κάτοχος πτυχίου οικονομικής ή διοικητικής κατεύθυνσης (ΑΕΙ,ΤΕΙ)
  • Σχετική προϋπηρεσία (επιθυμητή σε τμήμα αγορών η Διεθνείς μεταφορές)
  • Προϋπηρεσία σε λογισμικά ERP (Softone, Epsilonet κ.α)
  • Άριστη γνώση Η/Υ και εφαρμογών Windows και MS-Office (Word, Excel,Outlook)
  • Άριστη Γνώση Αγγλικών γραπτού & προφορικού λόγου
  • Υπευθυνότητα και αξιοπιστία Ομαδικότητα & συνεργασία

  • Καταχώρηση παραγγελιών και παραστατικών αγορών
  • Παρακολούθηση των παραγγελιών Οργάνωση και προγραμματισμός των μεταφορών και των εισαγωγών
  • Διαχείριση των καθημερινών υποχρεώσεων
  • Διαχείριση τηλεφωνικών κλήσεων, ηλεκτρονικής αλληλογραφίας και επικοινωνία με τους προμηθευτές και τις μεταφορικές εταιρείες.

Εκδήλωση ενδιαφέροντος

Εάν και εσείς επιθυμείτε να γίνετε μέλος της οικογένειας της Safeblock, παρακαλούμε συμπληρώστε την παρακάτω φόρμα.